Novinky ke konci léta

16. 8. 2019

Ačkoliv jsou prázdniny všeobecně brány jako klidnější období, v naší nemocnici tomu tak není.

 

Centrum duševní rehabilitace

Na stavbě je znát každý týden. Nyní můžete vidět zapuštění stavby Centra duševní rehabilitace do země, ale jakmile se dosáhne požadované hloubky, bude už stavba jenom růst. „Museli jsme budovu hodně zapustit do země, abychom nenarušili celkový architektonický ráz areálu nemocnice a pohled do údolí,“ dodává Sotirios Zavalianis, majitel holdingu Akeso, pod který naše nemocnice spadá. Přibližně miliardová investice do Centra duševního zdraví, určeného především pro léčení současných civilizačních chorob, nebude mít v České republice obdoby. Počítá i s rozsáhlými podzemními garážemi, velkou tělocvičnou, divadelním sálem a dalšími moderními prostory určenými k léčbě. Na stráni vedle areálu bude založena vinice. Uvažujeme, že péče o vinou révu bude dobrovolnou součástí léčby klientů Centra duševní rehabilitace.

   20.3.   

Náhled studie                                Stav k 20. 3. 2019                        Stav k 14. 8. 2019

 

Sochařské sympozium

IV. ročník sympozia bude již za chvilku ve své půlce a v prostorách parku tak narůstá intenzita sochařských prací. Každý den je možné, aby se návštěvníci nemocnice přišli podívat na vznik pískovcové sochy. Ústředním tématem toho roku je OBJEVENÍ AMERIKY – NOVOVĚK. Jak si s tím sochaři poradí se můžete přijít podívat každý den až do 24.9.2018, kdy sochařské sympozium končí. Aktuální fotky najdete ve fotogalerii. 

 

Dětská skupina RNB– alternativa mateřské školky

S radostí můžeme oznámit, že naše nemocnice odkoupila pozemky pro výstavbu budovy určené pro dětskou skupinu. Alternativu firemní mateřské školky. V tuto chvíli je vše ve fázi studií a stavebního plánování. Se zahájením výstavby počítáme hned, jakmile to bude možné. „Využijeme pozemky, které jsou při příjezdu do areálu naší nemocnice. V současné době připravujeme studii vhodného umístění budovy na pozemek. Budova mateřské školky bude vycházet z designu budovy dětské skupiny NEMO v hořovické nemocnici,“ uvedla ředitelka nemocnice Nataša Petsini. 

    

   Pozemek v RNB                       Budova dětská skupiny NEMO v Nemocnici Hořovice

Galerie