Naši zaměstnanci se spojili pro dobročinnost a pomohli dětem v nouzi

4. 12. 2023

Čtvrtek 23. listopadu se v naší nemocnici nesl v duchu vánočních nákupů. V tento den totiž probíhal již druhý ročník Vánočního jarmarku, události, která nejen přinesla radost a sváteční atmosféru, ale také pomohla dobré věci.

Už od konce října měli zaměstnanci možnost do zaměstnání přinést různé věci, pro něž už doma nenašli uplatnění, které ale jsou stále v bezvadném stavu, aby putovaly na letošní ročník Vánočního jarmarku. K vidění byly stoly plné originálních a ručně vyrobených předmětů – od mýdel a sošek až po nádhernou bižuterii, hračky, obrazy, dekorace, a dokonce i ingredience pro pečení vánočního cukroví.

Akce začala s úderem 12. hodiny a zatím, co dorazily první návštěvnice, prostory zasedací místnosti vyplnila hudba s vánoční tématikou. Ceny darovaných věcí se pohybovaly od 5 do 200 korun a byly tak velmi přívětivé. Každý si tak mohl najít něco pro sebe nebo své blízké, aniž by to nijak zatížilo rodinný rozpočet.

Velmi mě nadchnul výběr na jarmarku a rovněž jeho záměr. Koupila jsem si například super robůtka na míchání. Sama mám doma nějaké hezké věci, které už moc nepoužíváme, ale mohly by udělat radost někomu jinému. Příští rok se tedy o ně velmi ráda rozdělím,“ podělila se Silvie Balíková, vedoucí terapeutů z Centra duševní rehabilitace.

Jarmark nebyl pouze o nákupu výrobků. Byl také o srdci a dobrosrdečnosti. Po jeho skončení se losoval jeden z návrhů nakupujících, kam by měly získané peníze směřovat. Vylosovaný papírek nesl text „na děti“ s tím, že letošní výtěžek činil 5 134 Kč. K této částce ředitelka nemocnice Mgr. Nataša Petsini přispěla dalšími penězi, aby dar „zaokrouhlila“ na rovných 10 000 Kč.

Prostředky půjdou na podporu Pro zdraví 21 z. ú. Konkrétně pomůžou Centru duševního zdraví pro děti a adolescenty, jež poskytuje komplexní zdravotní, sociální a pedagogické služby v psychologické a psychiatrické oblasti. Jeho hlavním posláním je zajišťovat včasnou péči, která je poskytována po nezbytně nutnou dobu.

Vánoční jarmark byl opět plný emocí, překvapení, radosti a vánoční nálady. Každý, kdo se na něm podílel, mohl být tak hrdý na to, že přispěl k vytvoření něčeho krásného, co má smysl nejen pro nás, ale hlavně pro ty, kteří potřebují pomoc. Akce byla rovněž skvělou příležitostí pro kolegyně a kolegy z různých oddělení, aby se potkali, popovídali si a nasáli první sváteční pohodu.

Po jeho skončení se losoval jeden z návrhů nakupujících, kam by měly získané peníze směřovat. Vylosovaný papírek nesl text „na děti“.