Již potřetí jsme obhájili titul nejlépe řízené společnosti v oblasti zdravotní péče

13. 6. 2022

Ve třetím českém ročníku celosvětového programu Best Managed Companies (BMC) bylo oceněno dvacet tři českých společností. Program detailně hodnotí přihlášené soukromě vlastněné společnosti dle přísných mezinárodních parametrů. Letos titul nejlépe řízené firmy v oblasti zdravotní péče obhájil holding AKESO, do kterého patří Nemocnice Hořovice, Rehabilitační nemocnice Beroun, Diagnostické centrum Nemocnice Hořovice v Praze a Onkologické a radiologické centrum Multiscan.

„Spolupracujeme s Deloitte na mnoha úrovních a tento projekt pro nás znamená další příležitost vyměnit si zkušenosti a, nebudu zastírat, též pochlubit se svými úspěchy a tím, co si myslíme, že děláme dobře,“ říká Ing. Sotirios Zavalianis, předseda představenstva AKESO holding. „BMC je pro nás zrcadlo. Sleduje určitou metodiku, která reflektuje nejlepší manažerskou praxi. My spoustu věcí děláme tak trochu po svém, ve specifické kultuře založené na semknutém až rodinném prostředí. Logicky nás zajímá, zda i v tomto nastavení máme předpoklady k dalšímu růstu a zda máme zavedeny důležité procesy k tomu, abychom i do budoucna byli úspěšní. A to vše nám tento projekt dává,“ dodává.

„Třetí český ročník ukazuje, že firmy jsou na tom z hlediska řízení velice dobře. V letošním ročníku jsme čelili faktu, že i velmi dobře řízené firmy se vlivem aktuální situace mohly dostat do problémů, a to z důvodu celkového zdražování a boje s vysokou inflací. Žádná z firem to nebrala tragicky, odolnost a optimismus do budoucna byly až nakažlivé, a ti, kteří splnili kritéria a budou oceněni, jsou určitě vítězi nejen v tomto programu, ale obecně v boji proti nepřízni doby,“ říká Miroslav Svoboda, Country leader Deloitte ČR, který také stojí v čele programu Czech Best Managed Companies a Deloitte Private.

Firmy v programu Czech Best Managed Companies posuzuje nezávislá porota složená ze sedmi odborníků. Společnosti musí splňovat požadovanou úroveň ve čtyřech hlavních pilířích – Strategie, Produktivita a inovace, Řízení a finanční výkonnost a Firemní kultura.

„Ačkoliv v uplynulých měsících čelily české firmy řadě nepříznivých faktorů, letošní ročník programu Czech Best Managed Companies ukázal, že mají vybudovanou silnou firemní strategii a kvalitní způsob řízení. Výzvy v podobě narušení dodavatelských řetězů, energetického šoku nebo rostoucích nákladů na financování bohužel nezmizí v tomto, ani v příštím roce. Avšak letošní ročník stvrdil mé přesvědčení, že české firmy jsou velice dobře připravené a mohou pokračovat v dalším úspěšném rozvoji,“ uvedl Munir Nanji, generální ředitel Citi pro Českou republiku a region střední Evropy.

Galerie

Ve třetím českém ročníku celosvětového programu Best Managed Companies bylo oceněno dvacet tři českých společností.