Holding AKESO slavnostně představil Centrum jednodenní péče

5. 10. 2023

Zdravotnický holding AKESO, přední poskytovatel zdravotní péče v České republice, dnes dopoledne v areálu Rehabilitační nemocnice Beroun oficiálně představil Centrum jednodenní péče, které poskytuje špičkovou léčebnou péči za pomoci nejmodernějších diagnostických a léčebných metod. Představení Centra se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, který se podíval na operační sály přímo v průběhu jedné z artroskopických operací a následně si berounské Centrum osobně prohlédl.

Plně podporuji provozování jednodenní medicíny. V západní Evropě je standardem a předpokladem moderního zdravotnictví. Vidím v tom benefity pro celý systém, pro pacienty a i poskytovatele zdravotních služeb,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Jednodenní chirurgii lékaři a pacienti v posledních letech využívají stále častěji a Centrum jednodenní péče holdingu AKESO nabízí v této oblasti širokou škálu výhod. „Podstatnou výhodou našeho pracoviště je to, že nabízíme vše pod jednou střechou. Od vyšetření lékařem, provedení předoperačních vyšetření, operace až po následnou rehabilitaci. O to všechno se tu naši špičkoví odborníci postarají během pár dní,“ vysvětluje majitel holdingu AKESO Sotirios Zavalianis.

Konzultace k řešení zdravotního problému zajišťuje Diagnostické centrum v Praze. Veškeré operační zákroky se poté provádějí v Rehabilitační nemocnici Beroun a Nemocnici Hořovice, a to v širokém spektru oborů i výkonů jako jsou artroskopie, jednodenní chirurgie, koloproktologie, gynekologie, urologie a plastická chirurgie.

Vlajkovou lodí Centra jednodenní péče je Artroskopické centrum v Berouně, které je jedním z nejvyhledávanějších v České republice. MUDr. Zdeněk Kopečný a tým zkušených ortopedů tu ročně odoperují přes 5 tisíc pacientů. Před pár dny tu měli důvod k oslavě, protože od roku 2008 provedli už 50 tisíc operací.

Snažíme se co nejlépe využít špičkové přístroje, které máme k dispozici. Proto u nás operační programy jedou od osmi od rána do osmnácti hodin večer. Vždy máme dostatek lékařů, sester a dalšího personálu, aby vše fungovalo. Navíc jsme se posunuli ještě o level výše, zhruba půl roku už máme čtyři operační sály, díky kterým odoperujeme o čtvrtinu více pacientů,“ pochvaluje si vedoucí lékař Artroskopického centra MUDr. Zdeněk Kopečný.

Princip jednodenní péče spočívá v tom, že se při jednodušších zákrocích preferují moderní a miniinvazivní zákroky, které nevyžadují hospitalizaci přes noc, ale po krátkém odpočinku na lůžku pacienti odchází domů. Mezi hlavní výhody jednodenní péče v holdingu AKESO lze určitě počítat i maximální bezpečnost díky návaznosti na ARO a JIP, používání nejmodernějších zdravotnických materiálů od předních evropských a amerických výrobců nebo krátké objednací termíny, jak do ambulancí jednotlivých odborností, tak na operační výkony.

Klademe velký důraz na osobní přístup k našim pacientům a pokud to lze, také na zkrácení doby hospitalizace. Miniinvazivní zákroky jsou k operovanému místu velice šetrné, s tím souvisí menší bolestivost, kratší doba hojení, nižší riziko komplikací a rychlejší návrat do běžného života,“ vysvětluje primář chirurgického oddělení MUDr. Petr Zeithaml.

Všem pacientům Centra jednodenní péče jsou k dispozici moderní pokoje s polohovacími lůžky, televizorem, připojením na internet či klimatizací. Součástí každého pokoje je i sprcha a toaleta s bezbariérovým přístupem.