Den ošetřovatelek a zdravotních sester

15. 5. 2019

Polštáře, košíky a karty v nemocnici

Ani v naší nemocnici jsme na sestry, sanitáře a ošetřovatelky nezapomněli. Dnes jsme oslavili jejich svátek. Po obědě se začali sestřičky a sanitáři scházet v konferenčním sále nemocnice. Čekalo je hned několik novinek. Kromě již tradiční vizážistky a skvělého občerstvení jsme program obohatili o tvořivé dílničky a výklad z karet.

Během celého odpoledne byly k dispozici bavlněné polštářky, které si mohly sestřičky vymalovat dle libosti. Nejvíce oblíbeným vzorem byla kočka a lapač snů, ale i mandaly všemožných barev a velikostí.  Další možností bylo vyrobit si košík z pedigu. Po prvotních osamocených pokusech byl i tento koutek za chvilku plný.

Snad největší zájem byl o výklad z karet. Paní kartářka se nezastavila ani na chvilku. „Jsem překvapená, jak to sedí, paní kartářka odhadla moji minulost a věřím, že i ta budoucnost vyjde, tak jako v kartách“ usmívala se sestřička, která právě od kartářky vyšla.

Letošního setkání se zúčastnilo více jak 120 kolegyň a kolegů z naší nemocnice. Můžeme říci, že se všichni dotázaní ztotožňují s názorem Moniky Zbuzkové z oddělení gastroenterologie „Letošní setkání se mi moc líbí, je jiné hlavně tím, kolik toho tady je k tvoření.  Na atmosféru se můžete podívat na fotkách v galerii.