Dar, který potěší i zahřeje

3. 12. 2020

Včera předala paní Alena Vorhemusová, zástupkyně neziskového spolku Babíkov, pletené ponožky a háčkovanou chobotnici pro pacienty oddělení následné péče naší nemocnice.

Konkrétně jde o dvě krabice krásných ponožek, ze kterých měli radost nejen sestřičky, ale hlavně naši pacienti. Háčkovaná chobotnice určená primárně jako pomůcka pro trénink jemné motoriky se okamžitě stala maskotem oddělení.

„Velmi děkujeme šikovným seniorům z Babíkova a doufám, že bude na fotkách vidět, jakou máme radost. Roušky nám v tom bohužel trochu brání. Ponožek na našem oddělení není nikdy dost,“ poděkovala při předání nová staniční sestra Barbora Hauserová. Spolek Babíkov rovněž podpořil naši sesterskou nemocnici v Hořovicích, konkrétně dětské lůžkové oddělení. „Neziskový spolek Babíkov z.s. se snaží začlenit seniory zpět do života. Ukázat jim, že jsou stále potřební a že nás mají co naučit. Senioři z domovů seniorů či z okolí spolku vytvářejí krásné výrobky jako například tyto pletené ponožky a hračky pro děti či dlouhodobě nemocné,“ popsala činnost spolku Alena Vorhemusová.

Ještě jednou za tento dar děkujeme.