Berounskou nemocnici navštívili zástupci České pirátské strany a hnutí Starostové a nezávislí

23. 7. 2021

Zástupcům jsme představili nejen projekt Pandemické nemocnice, který začínáme stavět v nemocnici v Hořovicích, ale mohli se i osobně podívat na stavbu Centra duševní rehabilitace v Berouně, která úspěšně pokračuje.

„Jsem rád, že jsme mohli představit naši krásnou nemocnici v Berouně zástupcům České pirátské strany a hnutí Starostové a nezávislí. Příležitost vidět na vlastní oči, jak přistupujeme v našem holdingu AKESO ke zdravotnictví, k léčbě pacientů, i k péči o naše zaměstnance, je pro přední české představitele politické scény vždy dobré, protože vzhledem k jejich častým návštěvám různých zařízení, mají možnost srovnání. Naše zařízení jsou důkazem, že lze zdravotnictví v ČR dělat na vysoké úrovni, efektivně a v moderních prostorách,“ říká Sotirios Zavalianis, předseda představenstva AKESO holding, do kterého patří Nemocnice Hořovice, Rehabilitační nemocnice Beroun a Onkologické a radiologické centrum Multiscan v Pardubicích.

„Oceňuji, že nemocnice mimo jiné v maximální možné míře využívá elektronické zdravotnictví eHealth. Věřím, že kroky k digitalizaci zdravotnictví jsou tím, co naši pacienti i zdravotní zařízení obecně potřebují pro zrychlení a zkvalitnění péče. Pacient není pošťák, aby pořád někam nosil papíry a dokumentaci. Zbytečně to také zahlcuje i zdravotnický personál,“ popisuje Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany.

„Byl nám představen koncept pandemické nemocnice, nemocnice nové generace v Nemocnici Hořovice, která se bude schopna kompletně konvertovat do krizové nemocnice. Taková zařízení potřebujeme, bohužel nám to ukázala nedávná minulost,“ říká Vít Rakušan, předseda hnutí STAN a dodává: „Rád bych poděkoval všem lidem, kteří posledních 18 měsíců dělají, co mohou, abychom se mohli co nejdřív vrátit do normálního života. Doktorkám a doktorům, zdravotním sestřičkám i bratrům, studentům medicíny, vojákům, ale i dobrovolníkům. Jste skvělí a myslím, že musíme udělat všechno pro to, aby k tomu poučení z krizového vývoje došlo. Stejně, jako nám představili tady v Berouně.“

Zástupci České pirátské strany a hnutí Starostové a nezávislí navštívili prostory Rehabilitačního centra.
Součástí prohlídky berounské nemocnice byla i stavba Centra duševní rehabilitace.
Během setkání se všichni shodli, že berounská nemocnice je důkazem, že lze poskytovat zdravotní péči na vysoké úrovni, efektivně a v moderních prostorách.