Berounská chirurgická ambulance ošetří přes 15 000 pacientů za rok

30. 4. 2020

Každý den, včetně víkendů a svátků, to dělá v průměru 46 případů. I když letos nemůže být řeč o typicky sezónních úrazech a zraněních, přesto nebyl příjem pacientů na berounské chirurgické ambulanci o moc menší než v předcházejících letech. Úrazy se totiž dějí i v době pandemie.

Mimo obvyklé chirurgické výkony typu odstranění bradavic, zlomeniny nohou či rukou se může lékař setkat i s takovými zajímavostmi, jako je případ pana Miroslava S. Ten měl v červenci 2019 úraz na kole se zraněním hlavy, ramene a kolen. Při kontrolách v ortopedické ambulanci naší nemocnice byl pan Miroslav indikován k artroskopické revisi ramenního kloubu. Po 5 měsících mu byl v lokální anestesii z jizvy na lokti vyjmut kámen, který o sobě dal vědět. Tento případ ukazuje komplexnost nemocnice. Od příjmu chirurgické ambulance přes oddělení zobrazovacích metod a ortopedickou ambulanci až zpět k pomoci chirurga. A dá se říci, že to vše v jedné budově.

Kromě naléhavých případů lékaři berounské chirurgické ambulance mohou po konzultaci provést i malé výkony v místní anestezii. Během minulého roku bylo takto ošetřeno přes 500 pacientů. „U nás je možné odstranit bradavice, kožní nádory, pigmentové névy, podkožní nádory. Odoperovat zde lze i syndrom karpálního tunelu,“ konstatuje MUDr. Pavel Sedláček, vedoucí lékař chirurgické ambulance.

Chirurgickou péči poskytují lékaři s dlouholetou praxí, se zaměřením na komplexní traumatologickou péči, se specializací obecné a břišní chirurgie i ošetření zánětlivých onemocnění kůže.

Chirurgická ambulance, kterou najdete v přízemí pavilonu C, je v provozu každý den od 7 do 19 hodin. Ošetření je hrazeno v plné výši ze zdravotního pojištění pacienta.

Mimo tyto uvedené hodiny a v akutních případech vyloučení náhlé příhody břišní je péče o chirurgické pacienty zajištěna v naší sesterské nemocnici v Hořovicích.