Ambulantní skupinová psychoterapie

21. 5. 2018

Skupinová psychoterapie představuje pravidelné setkávání lidí, kteří se navzájem původně neznají. Ve skupinové psychoterapii se využívá dynamiky vzájemných vztahů a interakcí mezi členy. Tím vzniká jedinečný, bezpečný a důvěrný prostor, kde je možné poznávat své vlastní fungování s druhými lidmi. Psychoterapeutická skupina se bude scházet od června pravidelně každý čtvrtek odpoledne v berounské nemocnici, pod odborným vedením klinického psychologa a psychoterapeuta PhDr. Marka Jančoka.

Že i péči o duševní zdraví nelze podceňovat, dnes již asi není třeba připomínat. Rozhodně ani to, že příčiny psychických onemocnění a stavů duševní nepohody mohou být velmi různé, stejně jako zdravotní následky z toho plynoucí. Vyhledat včas péči klinického psychologa je tedy vždy na místě. V Rehabilitační nemocnici Beroun byla nyní, kromě individuální péče, nově zavedena také skupinová psychoterapie. Psychoterapeutická skupina se bude scházet od června pravidelně každý čtvrtek od 16 do 17.30 hodin v areálu nemocnice, v budově „G“, pod odborným vedením klinického psychologa a psychoterapeuta PhDr. Marka Jančoka.

Cena jednoho skupinového sezení je 200 Kč. Je samozřejmé, že účasti na skupinové psychoterapii předchází individuální rozhovor s klinickým psychologem, s nímž proberete Vaše současné problémy a jejich vhodnost pro skupinovou psychoterapii. Objednat se, je možné telefonicky, přímo v ambulanci klinické psychologie od 7:00 do 15:30 hodin (tel. 311 745 228). Pokud se nedovoláte, budete kontaktováni telefonicky zpět.

Co je to skupinová psychoterapie?

Skupinová psychoterapie představuje pravidelné setkávání lidí, kteří se navzájem původně neznají. Není podmínkou, aby měli stejná témata, která chtějí řešit. Ve skupinové psychoterapii se využívá dynamiky vzájemných vztahů a interakcí mezi členy. Tím vzniká jedinečný, bezpečný a důvěrný prostor, kde je možné poznávat své vlastní fungování s druhými lidmi.

Pod vedením terapeuta vzniká příležitost učit se od ostatních členů skupiny, nechat se jimi inspirovat, ale i sám být součástí reflexe pro druhé. V tomto bezpečném prostředí je možné naučit se vnímat, objevovat a zkoušet různé způsoby komunikace, měnit své nefunkční vzorce nebo rozvíjet nově objevené dovednosti, které vedou k vyjadřování vlastních pocitů, potřeb a názorů. Výsledek -  pochopit sám sebe a nastavit spokojenější a svobodnější fungování ve svém životě.

Psychoterapeutická skupina je tvořena maximálně devíti členy, kteří mají snahu měnit své zaběhlé životní vzorce, chtějí se naučit zvládat konflikty, pracovat na zvládání nejistoty, nízkém sebevědomí, úzkosti a strachu, na zvládání negativních emocí, naučit se mluvit otevřeně před více lidmi a tím získávat dovednosti ke změně.

Galerie