prohlédnout si oddělení ×

Kontakt na oddělení

311 745 221 / 311 745 331

Interní oddělení s jednotkou intenzivní péče

Interní oddělení s jednotkou intenzivní péče poskytuje preventivní, diagnostickou a léčebnou péči ambulantní a hospitalizační ve vymezeném rozsahu oboru. V péči o svěřené nemocné úzce spolupracuje s dalšími odbornými pracovišti, zejména Nemocnicí Hořovice, Kardiocentrem v Praze Na Homolce, Fakultní nemocnicí Motol a IKEM. Moderně vybavené oddělení disponuje 45 lůžky v jedno až třílůžkových pokojích, s polohovacími lůžky, sociálním zařízením, televizorem a připojením k wi-fi. Je akreditováno pro výuku lékařů v oboru.

Jednotka intenzivní péče (JIP)

Jednotka intenzivní péče (JIP) je součásti interního oddělení, má 7 plně monitorovaných lůžek. JIP poskytuje zdravotní péčí o vážně nemocné interní pacienty, kteří jsou ohroženi selháním základních životních funkcí, nebo kterým selhává jedna nebo více životně důležitých orgánových funkcí. Využívá moderní přístrojové vybavení.

staniční sestra JIP

Endokrinologická ambulance

Kontakt na ordinaci: 311 745 272

Důležité informace

Endokrinologická ambulance se zaměřuje na diagnostiku a terapii onemocnění žláz s vnitřní sekrecí (štítná žláza, podvěsek mozkový, nadledviny, přištítná tělíska, vaječníky, varlata).

Nejčastěji se zabýváme onemocněními štítné žlázy (zvýšená či snížená funkce, zánětlivá a nádorová onemocnění, zvětšení štítné žlázy). Provádíme preventivní vyšetření štítné žlázy u rizikových žen v těhotenství event. již v prekoncepčním období. Dispenzarizujeme kardiologické pacienty s thyreopatiemi při léčbě amiodaronem. Součástí vyšetření bývá odběr krve, moče a zpravidla využíváme i některou ze zobrazovacích metod, zejména ultrasonografii, dále RTG, počítačovou tomografii a magnetickou rezonanci.

Ordinační doba

Lékař Den Hodiny
MUDr. Pavla Kalousková St 9:00 – 14:00