Studenti kladenské zdrávky nahlédli do provozu naší nemocnice

17. 1. 2024

Ve čtvrtek 11. ledna jsme v naší nemocnici přivítali sympatické studentky a studenty ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kladno. Mladí budoucí zdravotníci si přijeli prohlédnout provoz jednotlivých oddělení a rozšířit si tak rozhled o dalším možném uplatnění.

Exkurze začala ve velké zasedací místnosti pavilonu G, kde se prostřednictvím prezentace od PR manažerky Lucie Liškové posluchači dozvěděli poutavé informace o možnostech zaměstnání. A také o dlouhém seznamu benefitů, na které pracovníci nemocnice mohou dosáhnout. Rovněž nechybělo představení celého zdravotnického holdingu AKESO, pod který Rehabilitační nemocnice Beroun společně s dalšími zařízeními spadá.

Po krátkém občerstvení se třicítka návštěvníků rozdělila na dvě prohlídkové skupiny. Jedné se ujala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Radka Zinková a druhá následovala Lucii Liškovou. Všichni měli jedinečnou příležitost projít například celé Rehabilitační centrum MUDr. Jana Calty. Zde si mimo jiné vyzkoušeli cviky na interaktivním přístroji MYRO, jenž pomáhá zefektivnit rehabilitaci po prodělání neurologických či ortopedických onemocnění a zranění.

Další zastávka byla v Artroskopickém centru v pavilonu M. To je srdcem Centra jednodenní péče, které, společně s dalšími zařízeními zdravotnického holdingu AKESO, zastřešuje poskytování širokých služeb v rámci jednodenní medicíny.

Poslední část návštěvy patřila Centru duševní rehabilitace v pavilonu S. V atriu studenty přivítal náměstek pro projektové řízení Mgr. Pavel Scholz, Ph.D., který jim v konferenčním sále přiblížil moderní koncepci psychiatrie, jež se v centru postupně zavádí. Posluchači se například dozvěděli o léčivém efektu budovy za použití cirkadiánního osvětlení. Dále pak o dalších moderních prostředcích, vybaveních a také léčebných programech, které pacientům zpříjemňují nejen léčbu, ale i pobyt.

Pokoje jsou maximálně dvoulůžkové, zároveň celé jedno patro je jednolůžkové. Z terapeutických metod zde například máme unikátní fototerapii. Chystáme terapii za použití virtuální reality,“ uvedl mimo jiné Pavel Scholz.

Jedním z probíraných témat byla též skutečnost, že zvláště oblast psychiatrické a psychologické péče u dětí a adolescentů čelí dlouhodobému nedostatku odborníků. O situaci věděla například jedna ze studentek třetího ročníku zdravotnického lycea Tereza Hálová. „V budoucnu bych se chtěla věnovat dětské psychologii či psychiatrii. Už jsem takto rozhodnutá delší dobu. Nejen z důvodu, že mě tyto obory velmi zajímají, ale právě i kvůli tomu, co zmínil pan Schloz, že se nacházejí v krizi,“ uvedla mladá žena a zároveň ocenila, že při čtvrteční návštěvě získala společně se spolužáky šanci nahlédnout do provozu nemocnice.

Galerie