Senioři seniorům: Spolek Babíkov opět obdaroval naše pacienty svými výrobky

12. 10. 2023

Ve středu 27. září naší nemocnici navštívila zástupkyně příbramské neziskové organizace Babíkov Gabriela Šejbová, která na Oddělení následné péče přinesla dárky pro zahřátí. Rum s čajem to nebyl, pacienti se ale nyní mohou těšit z ručně vyrobených ponožek, dek a zákrčníků.

Ty připravují senioři, kteří je pletou a šijí v rámci workshopů, jež jsou ve spolku pravidelně organizovány. Cílem je přitom podpořit lidi v seniorním věku, kteří jsou navíc v drtivé většině odkázáni na pomoc druhých, se začleněním zpět do aktivního života.

Ukázat jim, že jsou stále potřební, a že nás mají pořád co naučit,“ říká Gabriela Šejbová, která stojí za vznikem Babíkova. „Před pár lety jsme do vaší nemocnice přivezli ponožky, pak jsme ještě další posílali. Načež covid vše zabrzdil. Tak jsme si řekli, že bychom se chtěli za vámi opět podívat a znovu nějaké výrobky od našich klientů přivést,“ dodává k úterní návštěvě Šejbová.

Spolek Babíkov věnoval pacientům Oddělení následné péče několik desítek párů pletených ponožek, háčkovaných dek a ručně šitých zákrčníků. Vše pomůže celkem osmapadesáti hospitalizovaným, kdy dary ocení hlavně lidé, kteří mají potíže s mobilitou. „Jak pacienti leží delší dobu bez možnosti se více pohybovat, bývá jim zima. Takže je ponožky i deky hezky zahřejí a čas na lůžku zpříjemní. Stejně tak i podhlavníky, které poskytnou pohodlnou podporu krku. Za velmi pěkné dárky děkujeme,“ uvedla staniční sestra oddělení Bc. Barbora Hauserová.

Ponožky ráda uvítala například Věra Žákovcová z Prahy, která je na oddělení hospitalizována. „Mám pořád studené nohy a ty ponožky se náramně hodí,“ uvedla seniorka s poděkováním.

Neziskový spolek Babíkov může své aktivity vykonávat jen díky věcným či peněžním darům druhých, na které pořádají různé sbírky. „Například se nyní skrze portál Znesnáze21 snažíme od dárců získat finanční prostředky na nákup materiálu,“ poznamenala dále Gabriela Šejbová.