Nová příručka angličtiny pro zdravotní sestry ve spolupráci s RN Beroun

2. 8. 2017

Berounské a hořovické zdravotní sestry nedávno dostaly novou příručku „Komunikace s anglicky mluvícím klientem pro zdravotní sestry“. Cílem konverzační příručky je zlepšení kvality výuky ošetřovatelství v angličtině. Publikace vznikla z iniciativy Střední zdravotnické školy Beroun a ve spolupráci se sestřičkami berounské nemocnice.

Publikace „Komunikace s anglicky mluvícím klientem pro zdravotní sestry“ byla poprvé představena v rámci Ošetřovatelského dne, který tradičně v květnu pořádá RN Beroun. Příručka představuje jakési vyvrcholení projektu pro zlepšení kvality výuky ošetřovatelství v angličtině, který byl realizován za finanční podpory programu Erasmus+ a probíhal od června 2015 do května 2017.

Autorkou jazykové příručky je vyučující anglického jazyka na SZŠ Beroun, Karolina Bostlová. „Na jejím vzniku se však nemalou mírou podíleli také lektoři v jazykové škole English in Margate a další vyučující berounské zdravotnické školy. V neposlední řadě patří velký dík zaměstnancům Rehabilitační nemocnice Beroun a Nemocnice Hořovice, které pro její tvorbu poskytly cenné informace přímo z praxe“, říká paní Marie Krňáková, vyučující odborných předmětu v SZŠ Beroun, která se také podílela na vzniku příručky.

V příručce najdete základní komunikační obraty a gramatiku s důrazem na ty nejpoužívanější výrazy z praxe a postupně můžete projít celým ošetřovatelským procesem od přijetí pacienta, přes veškeré fáze ošetřovatelského procesu, až k jeho propuštění do domácí péče.

Příručka bude od října 2017 také v audio podobě zdarma ke stažení na stránkách školy http://www.szsberoun.cz/  po rozkliknutí loga Erasmus+ nebo na webové adrese www.epluszsberoun.cz. Na tomto webu lze také stáhnout příručku ve formátu pdf, dozvědět se více o celém projektu nebo kontaktovat přímo autorky v případě jakýchkoli dotazů, připomínek nebo návrhů.