Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek se opravdu vydařil

15. 5. 2017

Již od roku 1965 se po celém světě 12. května slaví Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek, jako připomenutí narození Florence Nachtigalové, která jako první položila základy moderní ošetřovatelské péče.

Oslava tohoto svátku se letos v Rehabilitační nemocnicí v Berouně konala v konferenčním sále nemocnice po celé páteční odpoledne až do večera. To proto, aby mohlo, dle svých pracovních možností, přijít co nejvíce těch, jichž se tento svátek týká. Na příchozí čekalo nejen lákavě upravené, výborné a pestré občerstvení, připravené personálem nemocničního stravovacího provozu, ale i možnost nechat se nalíčit od dvou profesionálních kosmetiček či si na monitoru stavby těla nechat zjistit váhu, BMI index, stav vody v těle, minerály v kostech, tuky atd. Zájem byl opravdu velký a ukázalo se, že s tímto zpestřením se ty, které oslavu zorganizovaly, opravdu, jak se říká, trefily do noty. Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek je především příležitost ocenit jejich náročnou, trpělivou a obětavou celoroční práci. Bylo velice příjemné od přítomných mnohokrát, v různé podobě, slyšet, že letos si 12. května ten svůj svátek opravdu užily.