Důležité informace COVID-19

1. Jak se můžu objednat na test?
Pro objednání využijte rezervační systém na našich webových stránkách. K dispozici je vám i tel. kontakt na tel. č. 14 500. V případě problémů s objednáním přes rezervační systém volejte na výše uvedené telefonní číslo.

2. Kde je vaše odběrové místo?
Odběrové místo najdete na parkovišti pod Rehabilitační nemocnicí Beroun.

3. Jak se test provádí?
Odběr na vyloučení pozitivity viru covid-19 je prováděn štětičkou výtěrem z krku a nosu.

4. Jak často se mohu testovat?
Na test můžete přijít opakovaně jednou za tři dny. Např. pokud jste absolvovali test v pondělí, další můžete podstoupit ve čtvrtek.

5. Kolik stoji antigenní testování?
V rámci plošného testování obyvatelstva České republiky bylo rozhodnuto o bezplatném antigenním testování a platí až do odvolání MZČR.

6. Kdy se dozvím výsledek testu?
Výsledek antigenního testu obdržíte na uvedené mobilní číslo a e-mail nejpozději do 20 minut od odběru. Pokud výsledky neobdržíte, obraťte se na tel. č. 14500 / předvolba 1

7. Jakou formou dostanu výsledek?
Při registraci je nutné zadat mobilní telefonní číslo a e-mail. Jakmile bude odběr vyhodnocen, obdržíte výsledek na uvedené kontakty.

8. Vystavujete potvrzení o výsledku testu?
Součástí při registraci zadaného e-mailu je potvrzení v češtině a angličtině, které si lze vytisknout. Pro oba jazyky je vystavení potvrzení zdarma.

9. Budu mít k dispozici potvrzení v angličtině a kolik si za něj zaplatím?
Výsledek antigenního testu, který obdržíte emailem, je v češtině a angličtině. Toto potvrzení je bezplatné.

10. Co když mi vyjde test pozitivní?
V případě, že vám vyjde pozitivní antigenní test a jste bez příznaků, provádíme pro ověření ještě PCR test.

11. Provádíte test i PCR metodou?
Ano, ale je nutné se objednat. PCR test s žádankou - tel. č.: 14 500 / předvolba 1 - zkrácené číslo, vytáčejte bez předvolby.PCR test bez žádanky (samoplátci) - tel. č.: +420 311 555 666

12. Máte mobilní odběrový tým?
Pro zájemce o testování např. ve firmách doporučujeme naši dceřinou společnost Altoa, která tuto službu poskytuje.

13. Pokud jsem v posledních 3 měsících prodělal covid, můžu na antigenní test?
Po prodělání onemocnění covid-19 platí, že po určitou dobu má pacient ve svém těle protilátky, obvykle se udávají právě tři měsíce. Nicméně ani to není zcela zaručeno, a proto může pacient při jakémkoliv podezření přijít na odběr.

14. Byl jsem v posledních 3 měsících na PCR testu, můžu na antigenní test?
Samozřejmě. Po třech dnech od PCR testování můžete přijít na antigenní test, který lze opakovat pravidelně.