Důležité informace COVID-19

Vzhledem k neustále se zvyšujícímu počtu nakažených onemocněním COVID-19 vybudovala nemocnice třídicí stan.

V rámci zvyšování bezpečnosti našich pacientů a zaměstnanců jsme od dnešního dne zahájili třídění příchozích pacientů. Třídicí stan je umístěn hned u vchodu do areálu nemocnice a žádáme všechny příchozí, kteří k nám jdou, aby využívali pouze tento vstup.

V třídicím stanu proběhne základní zdravotní prohlídka, která má za cíl oddělit pacienty s podezřením na infekci COVID-19. Prosím nesundavejte si své roušky a dodržujte dostatečný rozestup. Dobrovolníci z řad studentů lékařských fakult, vám dezinfikují ruce a změří teplotu.

Zároveň byl vybudován expektační stan u bočního vchodu pavilonu C. Do tohoto stanu budou případně umístěny osoby, které přijdou do nemocnice a budou vykazovat podezření na infekci COVID 19. Zde, mimo budovu nemocnice, je vyšetří lékáři.

V případě, že se cítíte nemocní a máte příznaky respiračního onemocnění jako je kašel a teplota, nevstupujte do nemocnice a řešte situaci bez přímého kontaktu s lékařem. Telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře nebo tel. č. 112 či 1212, kde se s vámi domluví na dalším postupu.

Dále si dovolujeme upozornit, že autobusové linky „A“ a „H“ nebudou zajíždět až k nemocnici. Poslední zastávkou je Beroun, Prof. Veselého (u spodního parkoviště). Jakmile bude v naší nemocnici ukončen zákaz návštěv, tak se autobusová zastávka opět obnoví.

Důležité kontakty:

Informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212

Nonstop infolinka Státní zdravotního ústavu: 724 810 106, 725 191 367, 725 191 370

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze:

736 521 357 prac. dny 7:00 - 16:00

771 137 070 prac. dny 7:00 – 19:00, víkend 7:00 - 19:00