Výstava portrétních fotografií Jany Barnatové, vděčné pacientky berounské rehabilitace

21. 11. 2017

Ve čtvrtek 16. listopadu v přízemí Rehabilitačního centra MUDr. Jana Calty proběhla vernisáž portrétních fotografií lidí z různých koutů světa. Autorka portrétů tzv. „duhových lidí“ je paní Jana Barnatová. Vernisáž zahájil MUDr. Ondřej Horáček, primář Rehabilitačního centra za účasti několika desítek zdravotníků i pacientů. Výstava bude otevřena do 17. prosince 2017.

„Projekt „Duhoví lidé“ je soubor 130ti fotografií lidí z různých koutů Země, který bych chtěla věnovat všem lékařům, fyzioterapeutům, ergoterapeutům, masérům, sestřičkám i sanitářkám jako poděkování. Děkuji vám z celého srdce za to, že jsem to díky vám mohla prožít,“ uvedla na zahájení výstavy paní Barnatová.

„Poprvé jsem k vám přišla na jaře 2014 s problematickou hybností, odhalili jste zkušeně pravděpodobnou příčinu a dostalo se mi díky vám včas potřebného léčení. Přestože můj soukromý život se v té době převrátil naruby a přestože moje onemocnění dál prograduje, darovali jste mi tři roky plnohodnotného života a já nezmeškala ani den. Vracím se k vám ráda a cítím se ve vaší laskavé péči dobře,“ shrnuje paní Barnatová svůj vztah k personálu RN Beroun.

„Paní Jana Barnatová byla v Rehabilitačním centru hospitalizována již několikrát. S léčbou i přístupem veškerého personálu byla vždy velmi spokojená. Proto nás oslovila s tím, že by jako poděkování celému personálu uspořádala výstavu svých fotografií,“ konstatuje Lucie Lefnerová, vedoucí fyzioterapeutka berounské rehabilitace.

Paní Barnatová přiznává, že její životní vášní se stalo cestování a fotografování. „Ráda fotím. Především ráda fotím lidi. A ze všeho nejraději fotím šťastné lidi. Kupodivu nejvíc šťastných tváří jsem potkala v Mustangu, chudičkém, zapomenutém království v Nepálu… Žijí tam opravdu báječní a šťastní lidé. Další takové místo je Madagaskar. Neméně usměvavých tváří jsem vyfotila v Bangkoku, severním Thajsku a jižním Laosu. Na těchto třech cestách jsem vyfotila většinu vystavovaných tváří. Smyslem této výstavy je, abyste si všimli, jak krásní a různorodí lidé jsou, jak chudoba může být hluboká, a přesto nepodstatná, a abyste se usmáli, když vás někdo bude fotit,“ dodává autorka výstavy.