Nové parkoviště

9. 6. 2016

Nemocnice má nové parkoviště

Rehabilitační nemocnice Beroun je opět hezčí a příjemnější. Z jejího areálu totiž zmizela auta. Dosud jich denně do nemocnice zajížděly stovky denně, bohužel také dost těch, jejichž řidiči nerespektovali zákaz, platící již několik let. Teď je vše vyřešeno. Po řadě problémů, vyvolaných hlavně zdlouhavým správním řízením, bylo nedávno pod nemocnicí otevřeno krásné moderní parkoviště, s kapacitou 268 vozidel. 12 míst je vyhrazeno pro invalidy, 3 místa pak pro maminky s kočárky. První hodina parkování zde stojí 10 Kč, každá další pak 20 Kč.

Do nemocnice je nyní možné vjet bezplatně pouze na 20 minut, což je dostačující čas pro vyložení či odvoz pacienta. Delší prodleva v areálu nemocnice je již zpoplatněna. Výjimku mají pouze držitelé průkazu ZTP a ZTP/P, kteří mohou pobýt v areálu nemocnice 4 hodiny. Jejich vozidlo však musí mít zvláštní označení č. 07 a na vrátnici se musí prokázat průkazem.

Nové parkoviště pod nemocnicí, které se průběžně začíná oplocovat a již nyní je hlídáno kamerovým systémem, je, stejně jako celá nemocnice, komfortní. Zasazené vzrostlé akáty, habry, javory a směrem k nedalekému lesu dokonce i zimní dub, dokázaly udělat i z parkovací plochy příjemné místo.