Dračí lodě již po druhé

6. 9. 2016

Nejvíce účastníků na závodu dračích lodí měla berounská nemocnice

Již tradičního závodu dračích lodí na řece Berounce v Berouně se 3. září stejně jako vloni zúčastnili i zástupci Rehabilitační nemocnice Beroun.

Letos skutečně ve velkém nasazení třech posádek. Dvě další pak měla partnerská Nemocnice Hořovice. Pro neznalé - posádku dračí lodě, což je v podstatě loď tvaru otevřené kánoe, jejíž příď zdobí dračí hlava a záď dračí ocas, symbolu boha vod draka, usedá 20 veslařů plus kormidelník a bubeník, udávající tempo. Závody dračích lodí se čím dál více stávají atraktivní sportovní i společenskou aktivitou, o čemž nejlépe svědčí stále větší účast na těchto závodech. Na 11. ročníku Berounského draka letos startovalo rekordních 36 posádek, přišlo také hodně diváků a tak v Kempu Na Hrázi, kde se závody konaly, bylo opravdu rušno.

S opravdovou chutí dát se jako týmy dohromady a ukázat, že dokáží být dobrá parta i mimo svá pracoviště, usedli do dračích lodí smíšené posádky lékařů a dalšího personálu Rehabilitačního centra a Artroskopického centra berounské nemocnice. Bojovali ze všech sil, i když tušili, že proti sehraným týmům na přední místa pomýšlet nemohou. Na náladě jim to ale nikterak neubralo. Pro všechny bylo největší odměnou prožití příjemného dne u řeky Berounky, možnost popovídat si ve zcela neformálním prostředí, užít si trochu legrace a odreagovat se od náročné a vysoce zodpovědné práce. A to skutečně není málo!