Berounský rehabilitační den již popáté

20. 9. 2016

Rehabilitační nemocnice Beroun, konkrétně její dnes již vyhlášené Rehabilitační centrum, pořádá 20. října v berounském hotelu Grand již pátý Berounský rehabilitační den.

Berounský rehabilitační den již popáté

O tuto odbornou konferenci je opravdu velký zájem, kvalita jejího programu je totiž vždy na opravdu vysoké úrovni. „ Letošním hlavním tématem je problematika pánevního dna z multioborového pohledu. Většina přednášek je zaměřena na terapii poruch v oblasti pánevního dna a pánve s důrazem na rehabilitační postupy,“ přiblížil program letošního Berounského Rehabilitačního dne jeho odborný garant, primář Rehabilitačního centra MUDr. Ondřej Horáček, Ph.D. MUDr. Horáček byl letos vysokým počtem hlasů zvolen do výboru odborné vědecké společnosti Rehabilitační a fyzikální medicíny (SRFM) při České lékařské společnosti J. E. Purkyně, jejímž cílem je mimo jiné právě dbát o zajištění kvalitního vzdělávání a předávání nových poznatků a zkušeností odborníkům, kteří se na procesu rehabilitace podílejí. „ Výbor byl vybrán z 262 členů společnosti, kteří dostali nějaké hlasy a samozřejmě jsem  byl vysokým počtem hlasů, které jsem získal, poctěn. Každopádně mé zvolení do výboru SRFM ale vnímám jako úspěch celého Rehabilitačního centra berounské nemocnice, ocenění jeho dobrého jména a práce všech, kteří zde pečují o pacienty“ řekl nám MUDr. Horáček a dodal, že v pořádání podobných vzdělávacích konferencí samozřejmě chtějí pokračovat i do budoucna. Jen se asi budou muset hledat nové prostory, aby se mohlo uspokojit více zájemců. Letos totiž byla kapacita sálu naplněna dříve, než se předpokládalo. Také to ale bezesporu svědčí o kvalitě a výborné pověsti Rehabilitační nemocnice Beroun.