Berounská a hořovická nemocnice zaznamenaly další nárůst počtu pacientů a skončily v kladných číslech

12. 12. 2017

Rehabilitační nemocnice Beroun spolu s hořovickou nemocnicí a pardubickým onkologickým centrem Multiscan, očekává letos další růst tržeb o šest až dvanáct procent, prohlásil Ing. Sotirios Zavalianis, majitel těchto zdravotnických zařízení v reportáži deníku E 15. Celý obsah reportáže uvádíme níže:

Berounská a hořovická nemocnice spolu s pardubickým onkologickým centrem Multiscan loni vydělaly 94 milionů korun. Tři největší zdravotnická zařízení z portfolia podnikatele Sotiriose Zavalianise loni skončila v kladných číslech. Navíc jak středočeské nemocnice v Hořovicích a Berouně, tak i pardubické onkologické centrum Multiscan zvýšily tržby. Nemocnice Hořovice utržila 623 milionů korun, o 8,5 procenta více než v předešlém roce. „Nárůst počtu pacientů je ještě podstatně vyšší. Tržby jsou ale limitované systémem úhrad zdravotních služeb, který větší nárůst neumožňuje,“ řekl Zavalianis. Nárůst výkonů tak podle něho nemá nemocnice plně zaplacený.

Hořovická nemocnice měla loni na lůžkách osmnáct tisíc případů, meziročně o necelá čtyři procenta více. Zajistila také o osmnáct procent více vyšetření. Tržby stoupají také u dalších dvou Zavalianisových nemocnic. Multiscan a firma Jessenia, která provozuje Rehabilitační nemocnici Beroun, utržily loni o deset procent více než v předchozím roce – Multiscan 499 milionů a Jessenia 385 milionů korun. Trojice jmenovaných firem loni vydělala celkem 94 milionů korun.

Zavalianisova skupina letos očekává růst tržeb o šest až dvanáct procent. V příštím a následujícím roce chce do zdravotnických zařízení investovat více než půl miliardy korun. Nezamýšlí přitom rekonstrukce, ale rozšiřování. Jedním ze zahájených projektů, na který Zavalianis neúspěšně žádal o evropské dotace, je nový pavilon psychiatrické rehabilitace v Berouně. Náklady na něj se podle plánu vyšplhají k miliardě korun. Multiscan získal od společnosti Comenius koncem listopadu ocenění pro úspěšné firmy „Českých 100 nejlepších“ v kategorii zdraví a vzdělání. Pro srovnání: Středočeský kraj pro příští rok připravil v rozpočtu na krytí ztrát svých pěti nemocnic dvě stě milionů korun. Například Kladenská nemocnice loni prodělala 185 milionů korun a loni opět zhruba 170 milionů korun. Její závazky počátkem roku přesáhly 300 milionů korun.